BRNO
…MÁME ŘEŠENÍ PRO KAŽDÉHO
  

Poradna

Jak vybrat a sladit dveře k exteriéru a k interiéru?

Jak vybrat a sladit dveře k exteriéru a k interiéru?

Jaro je ideální roční období pro změnu ve Vaší domácnosti. Příroda se rozzáří všemi možnými barvami a s barevnými kombinacemi si můžete vyhrát i při výběru dveří. Volba barvy dveří záleží na individuálním výběru a vkusu a proto je těžké, uvést jednoznačná pravidla. Existuje však několik časem prověřených zásad, které je dobré dodržovat.

→Více podrobností

PROČ BEZPEČNOSTNÍ DVEŘE SHERLOCK?

Bezpečnostní dveře SHERLOCK® dnes chrání před zloději již více než 170 tisíc objektů. Základem úspěchu je důmyslná pevná konstrukce dveří, kterou vyvíjí na vlastním vývojovém pracovišti.

Výhodou je možnost řešení na míru stavebního otvoru a podle představ zákazníka. Dveře s vysokými  parametry odolnosti proti vloupání, požáru, neprůzvučnosti, životnosti se dají funkčně rozšířit pomocí elektronických a elektromechanických komponentů.

Takto vybavené dveře jsou snadno integrovány i do bezpečnostních projektů v profesionální  sféře včetně instalací v režimových objektech bezpečnostních složek, agenturních  organizací, armády, policie, státní správy. Dveře SHERLOCK®  můžete najít i na Pražském hradě.

Bezpečnostní dveře SHERLOCK® patří díky svým certifikovaným vlastnostem, designu a úrovni řemeslného zpracování mezi nejkvalitnější na trhu.

→Více podrobností

Jak na opravu barvy na zárubni

V následujícím článku se dozvíte jak opravit barvu na zárubni. K bezpečnostní zárubni SHERLOCK® se dodává set RAL barvy hnědá 8017, bílá 9003 + tužidlo na případnou opravu.

Postup na opravu:

  1. Přebrousit místa brusným papírem zrno P220 , špachtlí nebo brusným papírem dát dolů  místa, které se odlepují (vzdouvají …)
  2. Vybrousit místo odlupování  + něco navíc do ztracena, aby nebylo vidět vizuálně ani hmatem cítit přechod mezi barvou a přebroušeným místem
  3. Odmastit  přebroušenou část  např. ředidlem C 6000 , nebo acetónem
  4. Namíchat barvu v poměru 4:1:1

Barva (4) Tužidlo (1) Ředidlo (1)

 

→Více podrobností

Nejdůležitější parametry bezpečnostních dveří

Bezpečnostní dveře a jejich bezpečnostní třída

Bezpečnostní dveře se testují v akreditovaných zkušebnách. Podle způsobu napadení s předem určenou sadou nářadí a určeného času překonávání bezpečnostních dveří se jednotlivé dveře řadí do bezpečnostních tříd. Výsledkem zkoušky je potvrzená bezpečnostní třída (označení RC z angl. resistance class) , která je uvedena v platném certifikátu podle evropské normy ČSN EN 1627.

 

→Více podrobností

POZOR NA CHYBY PŘI NÁKUPU BEZPEČNOSTNÍCH DVEŘÍ

Lidé si často myslí, že ušetří koupí levných jakože „bezpečnostních“ dveří.

Jak rozeznat opravdové bezpečnostní dveře – jsou to dveře s certifikovanou odolností alespoň 3. nebo vyšší bezpečnostní třídy podle normy EN1627.

Nenechte se zlákat podezřele nízkou cenou.

Při výběru a koupi bezpečnostních dveří bychom měli být velmi pozorní a nenechat se zlákat jen výhodnou cenou. Kupujeme výrobek, který nás má zabezpečit hlavně proti vloupání a poskytnout nám pocit bezpečí. POZOR! Označení výrobku „bezpečnostní dveře“ ještě nemusí znamenat, že dveře jsou skutečně odolné proti vloupání, tato jejich vlastnost podléhá zkoušení a testování v akreditovaných zkušebnách.

→Více podrobností

NOVÉ OZNAČOVÁNÍ VÝROBKŮ


Co vlastně znamená nové označování výrobků

Jde o snadnou orientaci mezi produkty na trhu a rozpoznání kvalitních, certifikovaných a doporučovaných výrobků od těch ostatních.

Toto označení je jednoduchá a přehledná tabulka, která nese výčet všech možných bezpečnostních RC tříd, které mohou výrobky v rámci certifikačního procesu získat.

Popis jednotlivých RC tříd a vysvětlení, co která třída znamená:

→Více podrobností