Jak vybrat a sladit dveře k exteriéru a k interiéru? Základním pravidlem je, že barva dveří by měla ladit k podlaze.

Bezpečnostní dveře SHERLOCK® dnes chrání před zloději již více než 170 tisíc objektů. Základem úspěchu je důmyslná pevná konstrukce dveří, kterou vyvíjí na vlastním vývojovém pracovišti.

V následujícím článku se dozvíte jak opravit barvu na zárubni. K bezpečnostní zárubni SHERLOCK® se dodává set RAL barvy hnědá 8017, bílá 9003 + tužidlo na případnou opravu.

Bezpečnostní dveře a jejich bezpečnostní třída

Bezpečnostní dveře se testují v akreditovaných zkušebnách. Podle způsobu napadení s předem určenou sadou nářadí a určeného času překonávání bezpečnostních dveří se jednotlivé dveře řadí do bezpečnostních tříd. Výsledkem zkoušky je potvrzená bezpečnostní třída (označení RC z angl. resistance class) , která je uvedena v platném certifikátu podle evropské normy ČSN EN 1627.

Lidé si často myslí, že ušetří koupí levných jakože „bezpečnostních“ dveří.

Jak rozeznat opravdové bezpečnostní dveře – jsou to dveře s certifikovanou odolností alespoň 3. nebo vyšší bezpečnostní třídy podle normy EN1627.

Co vlastně znamená nové označování výrobků

Jde o snadnou orientaci mezi produkty na trhu a rozpoznání kvalitních, certifikovaných a doporučovaných výrobků od těch ostatních.

Toto označení je jednoduchá a přehledná tabulka, která nese výčet všech možných bezpečnostních RC tříd, které mohou výrobky v rámci certifikačního procesu získat.

Popis jednotlivých RC tříd a vysvětlení, co která třída znamená: